Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Polkowic przechwycili blisko 500 porcji narkotyków

Data publikacji 25.02.2011

Kilkaset porcji marihuany znaleźli policjanci u 19–latka. Środki odurzające i sprzęt do ich porcjowania mężczyzna trzymał w plastikowym kuchennym pojemniku. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Funkcjonariusze sprawdzają też, czy zatrzymany handlował nimi.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z polkowickiej komendy powiatowej, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, wpadli na trop młodego mężczyzny podejrzewanego o tego typu nielegalną działalność. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze przechwycili blisko 500 porcji marihuany. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

24 lutego br. policjanci, po tym jak wcześniej ustalili, że podejrzewany może posiadać spore ilości narkotyków, weszli do jego mieszkania. Podejrzenia okazały się słuszne. W jednym z pokoi funkcjonariusze znaleźli plastikowy pojemnik z narkotykami. Ponadto zabezpieczyli oni w mieszkaniu wagę elektroniczną oraz kruszarkę, służące do porcjowania środków odurzających.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. skąd 19 – latek miał narkotyki i jakie było ich dalsze przeznaczenie. Przypomnijmy, że za posiadania środków odurzających grozi kara do 3, a w przypadku, gdy przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze sprawdzają także, czy zatrzymany nie handlował narkotykami. Jeżeli zgromadzony materiał wykaże, że ma on na koncie również tego typu przestępstwa, może grozić mu kara nawet do 8, a gdy w grę wchodzić będzie obrót znaczną ilością środków odurzających, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony