Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował wyłudzić okup – został zatrzymany

Data publikacji 25.02.2011

Bydgoscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod groźbą porwania kilkunastoletniej dziewczyny usiłował wyłudzić od jej matki 50 tys. zł okupu. Podejrzany wpadł w policyjną zasadzkę. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o szantażu i zastraszaniu wpłynęło do policjantów z komisariatu policji na bydgoskich Wyżynach od kobiety, która otrzymała anonim od nieznanego sprawcy. Ten grożąc porwaniem 17-letniej córki kobiety, żądał od niej 50 tys. zł okupu.

Kryminalni z Wyżyn, wspólnie z funkcjonariuszami z komendy miejskiej i wojewódzkiej, współdziałając z pokrzywdzoną przygotowali scenariusz przekazania pieniędzy. Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Wojska Polskiego, podczas przekazywania okupu.

33-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj prokurator przedstawi zatrzymanemu zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Prokurator będzie wnioskował o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony