Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuana w walizce

Data publikacji 25.02.2011

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi z Gdańska. Wczoraj kryminalni z Przymorza znaleźli u niego w mieszkaniu walizkę z prawie kilogramem marihuany, która na czarnym rynku warta jest ok. 30 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że od jakiegoś czasu gdańszczanin zajmował się handlem narkotykami. Dziś dilera przesłucha prokurator. Do sądu wpłynie też wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Kryminalni z Przymorza ustalili, że gdańszczanin podejrzewany o handel narkotykami, przywiózł do domu znaczną ilość środków odurzających. Wczoraj rano zapukali do drzwi mieszkania 28-latka. Mężczyzna był bardzo zaskoczony widokiem mundurowych. W trakcie dokładnego przeszukania jego mieszkania, policjanci znaleźli walizkę, w której było ok. 0,8 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 30 tys. zł. W jednej z kieszeni walizki znaleziono również wagę, młynek służący do porcjowania marihuany oraz przeszło 1,5 tys. zł pochodzących prawdopodobnie ze sprzedaży narkotyków.

28-letni diler będzie dziś przesłuchiwany przez prokuratora. Śledczy będą wnioskować o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Za handel znaczną ilością narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony