Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał oszukać listonosza

Data publikacji 25.02.2011

Ostródzcy policjanci zatrzymali 22-latka, który próbował oszukać listonosza nie chcąc uiścić opłaty za przesyłkę. Młody człowiek twierdził, że koperta, na którą czekał jest pusta. Jak się okazało, Artur S. zamówił przez Internet świadectwo maturalne, za które miał zapłacić kilka tysięcy złotych. Chciał jednak mieć i świadectwo i zachować gotówkę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzają także źródło pochodzenia dokumentu potwierdzającego ukończenie szkoły średniej.

W środę policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z Ostródzkich mieszkań. Tam zastali listonosza, który miał dostarczyć przesyłkę, za którą adresat miał zapłacić nieco ponad 3 tys. złotych. Jak się okazało, odbiorca po otrzymaniu listu niespodziewanie zamknął przed doręczycielem drzwi. Po chwili 22-latek ponownie je otworzył, oddając listonoszowi kopertę twierdząc, że ta była pusta. Adresat odmówił także zapłaty ponad 3 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że doręczona koperta wcale nie była pusta. Znajdowało się w niej świadectwo ukończenia prywatnego liceum w Starogardzie Szczecińskim. Artur S. świadectwo zamówił w Internecie.

22-latek za próbę wyłudzenie pieniędzy trafił do policyjnego aresztu. Za oszustwo może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają także źródło pochodzenia dokumentu potwierdzającego ukończenie szkoły średniej. Ten, kto fałszuje świadectwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony