Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali życie 45-latkowi

Data publikacji 28.02.2011

Policjanci ruchu drogowego z Sierpca podczas kontroli drogowej samochodu, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna, uratowali życie jego pasażera. Jak się okazało, u 45-letniego mieszkańca powiatu rypińskiego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Na ten stan niewątpliwie miał wpływ alkohol o stężeniu 5 promili w organizmie mężczyzny. Dzięki współdziałaniu ratowników medycznych i policjantów, którzy do czasu przybycia pogotowia prowadzili masaż serca u 45-latka, udało się przywrócić jego podstawowe funkcje życiowe.

Przed godziną 13:00 dyżurny sierpeckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o tym, że drogą krajową nr 10 od strony Płońska w kierunku Sierpca samochodem audi podróżuje nietrzeźwy kierowca. Dyżurny skierował na trasę patrol ruchu drogowego. Po kilku minutach szare audi na rypińskich numerach rejestracyjnych zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Porozrzucane na wycieraczkach butelki niedopitego alkoholu i zachowanie kierowcy wskazywały na niedawno spożyty trunek. Potwierdziło to również badanie stanu trzeźwości 40-letniego mężczyzny, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Uwagę policjantów podczas kontroli zwrócił mężczyzna siedzący obok kierowcy. Pasażer miał spuszczoną głowę i w ogóle nie reagował na pytania policjantów. Na jego twarzy widoczne były roztarte ślady krwi. Funkcjonariusze sprawdzili jego puls i oddech, a gdy stwierdzili u niego brak funkcji życiowych, przystąpili do ratowania go poprzez masaż serca. Walka o życie człowieka trwała kilka minut zanim na miejsce nie przybyła załoga karetki pogotowia. Dzięki współdziałaniu policjantów i ratowników medycznych po ponad półgodzinie mężczyźnie przywrócono funkcje życiowe. Okazało się, że w trakcie jazdy doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia. Na ten stan niewątpliwie miał wpływ alkohol o stężeniu 5 promili w jego organizmie. Pomimo oznak choroby pasażera, kierowca od Płońska kontynuował ryzykowną jazdę lekceważąc milczące zachowanie swojego kompana.

Gdyby nie kontrola drogowa i zdecydowana postawa sierpeckich stróżów prawa 45-letni pasażer mógłby nie przeżyć tej podróży. 45-latek z terenu powiatu rypińskiego znajdujący się teraz w śpiączce, jest pod czujnym okiem lekarzy sierpeckiego szpitala.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony