Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu

Data publikacji 28.02.2011

Policjanci z Malborka wspólnie z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej zatrzymali dwie osoby podejrzane o napad na 59-letnią właścicielkę zakładu jubilerskiego. W ubiegły poniedziałek sprawcy, podając się za kurierów, weszli do jej mieszkania. Brutalnie sterroryzowali właścicielkę i zabrali 40 tys. złotych oraz złotą biżuterię.

Policjanci ustalili, że 21 lutego mężczyzna podający się za kuriera zapukał do drzwi mieszkania 59-letniej mieszkanki Malborka. Twierdził, że ma do przekazania przesyłkę dla jej męża. Gdy kobieta otworzyła, jeden z napastników obezwładnił ją, skrępował jej ręce i nogi. Zaczął bić kobietę i żądał, żeby powiedziała, gdzie trzyma kosztowności. Łupem sprawców padło w sumie 40 tys. złotych i około 0,5 kg złotej biżuterii. Napastnicy zakneblowali ofiarę i zabrali jej też telefon komórkowy, żeby nie mogła wezwać pomocy. Wychodząc, zamknęli pobitą 59-latkę w mieszkaniu.

Policjanci weszli do mieszkania podejrzanych w ubiegły czwartek wieczorem. Zatrzymali obu napastników: 35- i 41-latka. W środku funkcjonariusze znaleźli broń gazową oraz dokumenty i przedmioty należące do napadniętej kobiety. Odzyskali także część łupu.

Sąd zadecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony