Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycono narkotyki, broń i amunicję

Data publikacji 28.02.2011

Ponad 200 porcji marihuany, broń oraz amunicję zabezpieczyli policjanci z Lubania i Gryfowa Śląskiego. To efekt wspólnych działań funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W tej sprawie zatrzymany został 27-letni mężczyzna, który za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim podczas przeprowadzonej kontroli drogowej zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który miał przy sobie kilka porcji marihuany. W trakcie przeszukania w mieszkaniu zatrzymanego policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, którzy włączyli się w realizację sprawy, ujawnili ponad 200 porcji marihuany oraz wagę do ich porcjowania. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili też dwie jednostki broni palnej oraz ostrą amunicję.

Obecnie funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępczego procederu.

Za nielegalne posiadane broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany odpowie także za posiadanie oraz handel środkami odurzającymi.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony