Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na sklep - został zatrzymany

Data publikacji 28.02.2011

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, po tym jak napadł na sklep w Szczawnie Zdrój. Zamaskowany sprawca wtargnął do sklepu i grożąc ekspedientce poparzeniem twarzy, zażądał wydania gotówki. W ujęciu napastnika wałbrzyskim policjantom pomogła sprzedawczyni i przechodnie, którzy uniemożliwili mu ucieczkę. Teraz o dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd. Funkcjonariusze odzyskali zrabowane pieniądze.

Do zdarzenia doszło 26 lutego br. w Szczawnie Zdrój. Około 19.30 do sklepu spożywczo – monopolowego wtargnął zamaskowany mężczyzna. Trzymając w ręku odmrażacz do zamków w aerozolu, groził ekspedientce poparzeniem twarzy i zażądał wydania pieniędzy. Z kasy zabrał kilkaset złotych. Kobieta wykorzystując zamieszanie, wybiegła ze sklepu i przytrzymała drzwi wejściowe. Pomogli jej w tym przechodnie.

Po otrzymanym zgłoszeniu, na miejscu szybko pojawili się policjanci Wydziału Kryminalnego i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Zatrzymany napastnik trafił do policyjnego aresztu.

Teraz o dalszym losie 26 – letniego mieszkańca Jedliny Zdrój zadecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony