Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od kilku lat znęcali się nad kolegami

Data publikacji 28.02.2011

Policjanci z referatu do spraw nieletnich z Pragi Północ zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że dwaj uczniowie od kilku lat znęcali się nad kolegami z całej szkoły. Nieletni usłyszeli w sumie 19 zarzutów. Policjanci skierowali wniosek do sądu rodzinnego o wszczęcie przeciwko nim postępowania oraz o umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Wszystko zaczęło się od informacji o pobiciu. Na początku stycznia dyrektor szkoły podstawowej powiadomił o zdarzeniu patrol szkolny. Policjanci przystąpili do przesłuchań. Jak ustalili, 13- i 14-latek wielokrotnie obrażali uczniów z powodu wyglądu lub cech charakteru, a jednego z uczniów z powodu pochodzenia narodowego. Bili ich, zadając ciosy pięściami po całym ciele. Ofiary napastników wielokrotnie musiały korzystać z pomocy szkolnej pielęgniarki. Uczniowie byli straszeni „spłuczką”, co znaczy, że ich głowa będzie spłukana wodą z sedesu. Byli wciągani za ręce i nogi do łazienki i zamykani w niej, ciągani po podłodze, wciągani w boczne korytarzyki i tam bici.

Na przerwach wszyscy schodzili 13- i 14–latkowi z drogi. Przechodzili na inne piętra mimo, że ich zajęcia odbywały się na danym piętrze. Dziewczyny chowały się do łazienek. Jak wynika z ustaleń policjantów wielu uczniów bało się chodzić do szkoły. Jeden z nich dostał nawet z tego powodu indywidualny tok nauczania.

Nieletni usłyszeli w sumie 19 zarzutów, w tym w większości zarzuty znęcania się nad kolegami. Policjanci skierowali wniosek do sądu rodzinnego o wszczęcie przeciwko nieletnim postępowania oraz o umieszczenie ich w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony