Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ekologicznie i bezpiecznie na drodze

Data publikacji 01.03.2011

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie rozpoczął realizację programu „Widoczne – Ekologiczne”. Policjanci, promując zachowania ekologiczne i bezpieczeństwo na drodze, rozdają torby z elementami odblaskowymi.

Głównym celem programu jest uświadomienie pieszych dorosłych uczestników ruchu w zakresie korzystania z wszelkiego typu elementów odblaskowych, które – szczególnie na terenach wiejskich i po zapadnięciu zmroku – w znacznym stopniu wpływają na ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pozwoliła na zakup ekologicznych toreb z elementami odblaskowymi, które są znakiem kampanii. Promują one zachowania ekologiczne, zachęcając do korzystania z nich podczas codziennych zakupów, i zawierają elementy odblaskowe.

Zachodniopomorscy policjanci wręczają te torby podczas spotkań profilaktycznych w kołach gospodyń, klubach seniora, Związku Osób Niewidomych i Niewidzących, itp.

(BRD KGP/js)
 

Powrót na górę strony