Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadziła wózek z dzieckiem mając 2,5 promila

Data publikacji 30.03.2007

Wrocławscy policjanci zatrzymali 28- letnią kobietę, która opiekowała się swoim 2-letnim synem, mając blisko 2,5 promila. Kobieta trafiła do izby wytrzeźwień, dzieckiem zaopiekowała się babcia.

Wczoraj ok. 18:00 oficer dyżurny komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek został poinformowany przez zaniepokojonych przechodniów, że w rejonie ulic Grabiszyńska i Stalowa idzie zataczająca się kobieta i prowadzi wózek z małym dzieckiem.

Niezwłocznie we wskazany rejon skierowano patrol policyjny. Funkcjonariusze zauważyli kobietę na przystanku. Swoim zachowaniem sprawiała wrażenie osoby nietrzeźwej. Nie potrafiła utrzymać równowagi, siadała na chodniku, czuć było od niej silną woń alkoholu. W wózku, który prowadziła, był jej 2-letni syn.

Chłopiec, na szczęście cały i zdrowy, został przekazany pod opiekę babci. Kobieta natomiast, z uwagi na stan nietrzeźwości, została umieszczona w izbie wytrzeźwień. Przeprowadzone badanie wykazało u niej blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Aktualnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Przypomnijmy, że za narażenie innej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 3 lat, a w przypadku sprawcy obowiązanego do opieki nad osobą narażoną nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony