Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddawali krew

Data publikacji 02.03.2011

Ponad 10 litrów krwi oddali policjanci i pracownicy Policji podczas wczorajszej akcji zorganizowanej wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. Krew trafi głównie do radomskich szpitali.

Wczoraj odbyła się kolejna zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych Policji. Od godziny 9:00 do 13:00 na krwiodawców czekał ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. Podczas zbiórki zebrano ponad 10 litrów krwi. Kolejny raz policyjną zbiórkę krwi zorganizował Mazowiecki Związek Zawodowy Policjantów.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, których ofiary przewożono do szpitala wprost na stół operacyjny.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach, np. dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz podczas wielu operacji czy przeszczepów narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa!

Oddając krew, możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie. Taki prezent naprawdę warto podarować. Osoba, która otrzymuje Twoją krew, jest Ci nieznana, ale ta osoba jest czyimś ojcem, matką, dziadkiem lub przyjacielem.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony