Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli odebrać fikcyjny dług

Data publikacji 30.03.2007

Wrocławscy policjanci zatrzymali 5 osób w wieku 28-56 lat, którzy grożąc połamaniem rąk zażądali zwrotu fikcyjnego długu od wrocławskiego przedsiębiorcy.

Cała sprawa zaczęła się pod koniec marca bieżącego roku. Do jednego z właścicieli zakładu rzemieślniczego we Wrocławiu przyszło 3 mężczyzn. Po upewnieniu się, że rozmawiają z właścicielem zażądali od niego zwrotu 10 tysięcy złotych długu. Nie wiedząc komu i za co winien jest pieniądze, przestraszony rzemieślnik nie dyskutował jednak z trzema rosłymi i dobrze zbudowanymi mężczyznami, tym bardziej że zagrozili, iż połamią mu ręce i zabiorą cenne rzeczy z zakładu. Poprosił tylko o przesunięcie terminu przekazania pieniędzy, bo takiej kwoty nie posiadał. Napastnicy zgodzili się na odebranie pieniędzy z początkiem kwietnia, jednak za przesunięcie terminu oddania "długu" zażądali dodatkowo 5 tysięcy złotych. W sumie pokrzywdzony miał zapłacić 15 tysięcy złotych. W przypadku dalszej zwłoki kwota miała znów wzrosnąć do 20 tysięcy.

Zdesperowany przedsiębiorca postanowił o całej sprawie powiadomić policję. Funkcjonariusze szybko ustalili z kim mają do czynienia. Opracowano plan działania, który finał miał 29 marca. Wtedy to pięciu mężczyzn, w tym ci którzy jako pierwsi rozmawiali z przedsiębiorcą i grozili mu, pojawiło się w zakładzie po odbiór pieniędzy. Wtedy zostali zatrzymani przez policjantów. Grozi im odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do 5 lat.
Powrót na górę strony