Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pracownicy kopalni węgla

Data publikacji 04.03.2011

Cztery osoby z kopalni węgla w okolicach Konina zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Zarzuca się im nielegalne wyprowadzanie pieniędzy spółki za pośrednictwem klubu sportowego.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze prowadzą śledztwo w sprawie nieprawidłowości finansowych stwierdzonych w Kopalni Węgla Brunatnego Konin SA z siedzibą w Kleczewie. Kilka dni temu funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą zatrzymali cztery osoby, w tym członka zarządu pełniącego jednocześnie funkcję jednego z dyrektorów kopalni. Niektóre z zatrzymanych osób zajmowały kierownicze stanowiska w klubie żeglarskim powiązanym ze spółką.

W Centralnym Biurze Śledczym pojawiły się informacje, że klub sportowy wystawił szereg faktur na zorganizowanie szkoleń dla pracowników spółki. W rzeczywistości szkolenia te nigdy się nie odbyły. Spółka w oparciu o fikcyjne dokumenty przelała w okresie od grudnia 2008 r. do marca 2010 r. na konto klubu sportowego łącznie 60 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ujawnili, że w proceder ten zamieszane są osoby z najwyższego kierownictwa kopalni i klubu sportowego. Nielegalny transfer pieniędzy odbywał się z inicjatywy oraz za pełną aprobatą tych osób.

Zatrzymanym pracownikom spółki węglowej należącej do Skarbu Państwa, za poświadczenie nieprawdy w dokumentach i przywłaszczenie mienia, grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Jak twierdzą policjanci, sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony