Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zabezpieczyło 50 ton tytoniu

Data publikacji 05.03.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy BOA KGP, zlikwidowali pod Warszawą największą w Europie nielegalną fabrykę papierosów. W akcji wzięło udział 150 funkcjonariuszy. W sumie zatrzymano 32 osoby, zabezpieczono 5 milionów sztuk papierosów oraz około 50 ton tytoniu. Lewe papierosy miały trafić do Europy Zachodniej.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP w podwarszawskiej miejscowości Łazy zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. W akcji wzięło udział 150 funkcjonariuszy. Wspólnie z antyterrorystami z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP po południu weszli na teren hal, w których odbywała się nielegalna produkcja. Na miejscu zatrzymali w trakcie produkcji 32 osoby – byli to obywatele Polski, Litwy i Bułgarii, w wieku od 25 do 55 lat. Wśród osób zatrzymanych znalazł się także główny szef grupy – obywatel Litwy.

Po dokładnym przeszukaniu wszystkich hal, w których odbywał się nielegalny proceder, policjanci CBŚ zabezpieczyli około 5 milionów sztuk papierosów oraz 15 ton krajanki. W tym samym czasie kolejna grupa funkcjonariuszy weszła do jednego z magazynów na terenie Piaseczna. Tam zabezpieczono kolejnych 35 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W sumie CBŚ przejęło około 50 ton tytoniu, z którego miały powstać nielegalne papierosy.

Na terenie, na którym mieściła się fabryka w Łazach, znajdował się także tir załadowany papierosami, które miały trafić do krajów Europy Zachodniej. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego KGP, grupa wysyłała całą kontrabandę na zachód.

Wspólnie z celnikami policjanci oszacowali straty Skarbu Państwa na 25 milionów złotych. Cały nielegalny tytoń miał być rozwieziony po Europie dwunastoma tirami.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

kj

foto i film: KSP

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony