Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Auto odzyskane. Sprawca zatrzymany

Data publikacji 04.03.2011

Dzięki sprawnej akcji słubickich policjantów i Straży Granicznej kolejny raz odzyskano skradziony w Niemczech samochód. Uciekający VW T5 mężczyzna zatrzymany został na krajowej "dwójce" dziś nad ranem.

W piątek po godzinie 5 nad ranem wart kilkadziesiąt tysięcy złotych bus przekroczył polską granicę w okolicach Słubic. Auto, skradzione wcześniej na terenie Niemiec, prowadził Polak. Samochód z dużą prędkością podążał w stronę centrum kraju, a po minięciu kilku kilometrów bus nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W pościg za oddalającym się samochodem ruszyli funkcjonariusze Straży Granicznej i policjanci z jednostki w Słubicach. Dyżurny policji natychmiast zarządził blokadę wskazanego odcinka drogi K-2. Po kilkunastu kilometrach pościgu wspólne siły zatrzymały pędzącego busa. W aucie ujęto 39-letniego mężczyznę – obywatela Polski, który prowadził skradziony samochód.

Chwilę później policjanci z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Granicznej w Świecku potwierdzili, że VW T5 odjechał z jednego z parkingów na terenie Brandenburgii. Domniemany sprawca kradzieży trafił do komendy w Słubicach. Odzyskany pojazd znajduję się na policyjnym parkingu i niebawem zwrócony zostanie właścicielowi.

Opisana sytuacja to kolejny już przypadek udanej interwencji polskich służb. Dzięki właściwej współpracy policji i straży granicznej, koordynowanej przez Centrum ze Świecka, sprawcom kradzieży samochodów po drugiej stronie Odry coraz rzadziej udaje się przewieźć i ukryć zabrane bezprawnie auta. To również dowód na to, że strona niemiecka może liczyć na naszą skuteczność i polegać na sprawnym działaniu.

(KWP w Gorzowie / kl)

Powrót na górę strony