Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za podrobienie banknotów

Data publikacji 08.03.2011

Policjanci z Głogowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyprodukowanie i wprowadzenie do obrotu fałszywych banknotów. Za podrabianie banknotów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 25 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyprodukowanie i wprowadzenie do obrotu fałszywych banknotów. Zatrzymani to mieszkańcy Głogowa w wieku 17 i 21 lat.

Policjanci ustalili, że młodzi ludzie postanowili kopiować banknoty o nominale 10 złotych. Uważali, że nikt nie będzie przyglądał się bacznie banknotowi o niskim nominale. Przy użyciu domowego sprzętu wyprodukowali kilkanaście takich banknotów. Następnie jeden z mężczyzn kilka z nich wprowadził do obrotu.

Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz wydrukowane już egzemplarze banknotów. Wszystkie miały ten sam numer seryjny.

Obydwaj podejrzani usłyszeli zarzuty przygotowania oraz wprowadzenia do obrotu fałszywych środków płatniczych. Składając wyjaśnienia, nie kryli zaskoczenia wysokością kary za tego typu przestępstwo. Fałszowanie pieniędzy zagrożone jest karą nie mniejszą niż 5 lat pozbawienia wolności albo karą nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kl)

Powrót na górę strony