Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Składował niebezpieczne odpady

Data publikacji 08.03.2011

Chorzowscy policjanci zatrzymali 36-latka, który składował w magazynach niebezpieczne odpady. W tej samej sprawie wczoraj po południu katowiccy policjanci zabezpieczyli nielegalne składowisko na terenie prywatnej posesji. Zatrzymanemu mieszkańcowi Katowic grozi nawet do 8 lat więzienia.

Chorzowscy stróże prawa zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 36-latka, podejrzanego o składowanie około 20 ton niebezpiecznych odpadów medycznych i weterynaryjnych. Różnego rodzaju pojemniki, beczki i worki pełne odpadów zamiast utylizować, mężczyzna gromadził w wynajętym przez siebie magazynie na terenie byłych zakładów chemicznych. Jak wynika z policyjnych ustaleń, w pojemnikach mogą znajdować się m.in. strzykawki, igły, materiały po badaniach histopatologicznych. Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci, proceder ten trwał kilka miesięcy.

W tej samej sprawie katowiccy policjanci zabezpieczyli nielegalne składowisko na terenie prywatnej posesji przy ulicy Sumów. Podczas przeszukania budynków gospodarczych znaleziono zbiorniki, beczki oraz plastikowe pojemniki z substancjami chemicznymi, kosze na śmieci, w których znajdują się prawdopodobnie odpady szpitalne i zwierzęce.

Prezydent Miasta Katowic wydał już decyzję o utylizacji nebezpiecznego znaleziska, którą ma przeprowadzić specjalistyczna firma.

Zatrzymanemu mieszkańcowi Katowic grozi nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.01 MB)

Powrót na górę strony