Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Księgowa przywłaszczyła ponad 1,5 mln złotych

Data publikacji 11.03.2011

Dziś sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie Agnieszki M., która jako główna księgowa firmy budowlanej w ciągu 3 lat przywłaszczyła 1 600 000 złotych. Dodatkowo odpowie za przestępstwa z zakresu księgowości i posługiwanie się fałszywym dokumentem.

Policjanci zatrzymali 37-letnią Agnieszkę M., która podejrzewana była o przywłaszczenie pieniędzy z firmy, w której pracowała.

Kobieta była główną księgową w spółce budowlanej. Zajmowała się wszystkim sprawami finansowymi, posiadała wszelkie możliwe upoważnienia. Jak się okazało, przez 3 lata prowadziła podwójną księgowość. W tym właśnie czasie przywłaszczyła 1 600 000 złotych. Kiedy właściciele firmy zorientowali się, co robiła ich pracownica, złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Policjanci od razu zajęli się sprawą. Po uzyskaniu stosownych ekspertyz z zakresu księgowości 37-latka usłyszała w prokuraturze zarzuty. Odpowie również za nieprawidłowe prowadzenie dokumentacji księgowej oraz posługiwanie się fałszywym dokumentem.

Na wniosek prokuratora dziś sąd zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu kobiety.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony