Podwójne złoto w "Arnold Amateur Classic" dla policjanta z Jawora

Data publikacji 14.03.2011

Starszy aspirant Jerzy Pisulski - dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, nie dał szans konkurentom podczas prestiżowych zawodów kulturystycznych - " Arnold Amateur Classic" - które odbywają się corocznie pod patronatem samego Arnolda Schwarzeneggera. W imprezie rozgrywanej w dniach 3 - 6 marca 2011 r., w amerykańskim Columbus w stanie Ohio, policjant z Jawora zdobył podwójne złoto.

Mistrz Świata z Budapesztu – st. asp. Jerzy Pisulski potwierdził swoją klasę podczas corocznej imprezy odbywającej się za oceanem. Jaworski dzielnicowy i kulturysta zdobył dwa złote medale na turnieju rozgrywanym w ramach "2011 Arnold Sports Festiwal". Podczas zawodów odbywających się w USA dopisał on do swojego bogatego dorobku sukces w męskiej klasie C ( powyżej 175cm).

To zwycięstwo jest tym bardziej cenne, że w pokonanym polu pozostawił on dwóch aktualnych mistrzów świata: w kat. do 180 cm - Czecha Michala Sittera oraz w kat. weteranów - Brazylijczyka Xaviera Amado. Nasz mistrz jako zwycięzca klasy C wystartował następnie w kategorii open, gdzie m.in. zmierzył się ze zwycięzcą klasy B ( do 175 cm), również reprezentantem Polski, Mariuszem Błazińskim. Tam również nie miał sobie równych, zdecydowanie wygrywając.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że jaworski policjant jako jedyny Polak w historii tych elitarnych zawodów wygrał kategorię "+175" oraz open. Wygrywając amerykańskie zawody Jerzy Pisulski zdobył już prawie wszystko, co było do zdobycia na scenie kulturystyki klasycznej. Policjant z Jawora to m.in. Mistrz Polski, zwycięzca Pucharu Polski i Mistrz Europy. Jest także aktualnym Mistrzem Świata, który to tytuł zdobył jesienią 2010 r.

Idąc za ciosem, już w ten weekend ( 19-20 marca) Jerzy Pisulski weźmie udział w kolejnych renomowanych zawodach - Mr Olimpia dla amatorów w Londynie.