Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony samochód ukryli w lesie

Data publikacji 15.03.2011

Policjanci ustalili sprawców kilku kradzieży, do których dochodziło w ostatnich tygodniach w lasach gminy Cisna i Baligród. Łupem złodziei padł sprzęt używany przez pracowników leśnych, a także terenowy UAZ, którego sprawcy ukryli w lesie. Samochód i sprzęt odzyskano. Zatrzymani, to trzej młodzi mężczyźni. Przyznali się do kradzieży, dziś będą przesłuchiwani.

Policjanci wydziału kryminalnego pracowali nad ustaleniem sprawców kradzieży, do których dochodziło w lasach gminy Cisna i Baligród. W ciągu kilku tygodni złodzieje kilkakrotnie kradli sprzęt należący do pracowników leśnych, ich łupem padł także terenowy UAZ.

 

Funkcjonariusze uzyskali informację, że sprawcami kradzieży samochodu mogli być młodzi mieszkańcy gmin Baligród i Cisna. W wyniku intensywnych czynności operacyjnych policjanci ustalili, gdzie może się znajdować skradziony samochód. Po przeszukaniu lasu w pobliżu miejscowości Stężnica, jeden z policjantów odnalazł UAZ-a ukrytego w krzakach.

 

19-latek z Żubraczego oraz dwóch 17-latków z Kołonic i Stężnicy przyznało się do kradzieży. Oprócz samochodu ich łupem padły także wyciągarki z samochodów ciężarowych i paliwo z maszyn leśnych. W sprawie prowadzone są dalsze czynności. Zatrzymani mężczyźni dziś będą przesłuchiwani.

 

(KWP Rzeszów / kl)

Powrót na górę strony