Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odwołał rezerwację biletów lotniczych

Data publikacji 15.03.2011

Przeciwko Emilowi W. został sporządzony akt oskarżenia za to, że przez kilka miesięcy logował się na pocztę elektroniczną swojej byłej dziewczyny, a następnie podszywając się pod nią odwołał rezerwację biletu lotniczego na wakacje do Tajlandii. 29-latek w ten sposób zemścił się na pokrzywdzonej. Gdy kobieta otrzymała informację o odwołaniu rezerwacji od razu powiadomiła policję. Teraz Emilowi W. grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W lipcu ubiegłego roku pokrzywdzona ze swojego konta internetowego zarezerwowała dwa bilety lotnicze na wakacje. Kilka miesięcy później otrzymała informację, że jej prośba o anulowanie rezerwacji została uwzględniona. Kobieta była bardzo zdziwiona taką wiadomością, gdyż nie wysyłała do linii lotniczych żadnego maila z prośbą o anulowanie rezerwacji.

Pokrzywdzona zgłosiła sprawę na Policję, gdyż nie dość, ze ktoś wykorzystał jej dane, to jeszcze naraził ją na straty - linie lotnicze zwróciły tylko część pieniędzy za anulowany bilet. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze ustalili w jaki sposób i skąd logował się sprawca, a w niedługim czasie namierzyli, kto logował się na konto internetowe pokrzywdzonej i kto dokonał anulowania rezerwacji.

Sprawcą okazał się 29-letni Emil W., który w ten sposób chciał się zemścić na byłej dziewczynie. Przez kilka miesięcy logował się na pocztę pokrzywdzonej, a następnie podszywając się pod nią anulował rezerwację zamówionych biletów.

Mężczyźnie został przedstawiony zarzut za to, że logował się na adresie poczty elektronicznej innej osoby, a następnie za pośrednictwem założonego przez siebie adresu poczty internetowej wysłał wiadomość do linii lotniczych, odwołującą zamówiony uprzednio bilet lotniczy, narażając pokrzywdzoną na straty. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

Przypominamy, że korzystanie z cudzych skrzynek e-mailowych i komunikatorów bez zgody i wiedzy właściciela jest przestępstwem ściganym na wniosek osoby pokrzywdzonej. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony