Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wstrzymał ruch dwóch składów kolejowych

Data publikacji 15.03.2011

Tragedią mogła zakończyć się jazda pijanego kierowcy passata, który zatrzymał się na przejeździe kolejowym, przez co zablokował ruch dwóch pociągów. Maszyniści na szczęście zdążyli odpowiednio zareagować i wyhamować składy. 19-latek straci prawo jazdy, grozi mu również kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym, na trasie Konradowo – Ługi, gm. Otyń. Na środku przejazdu zatrzymał się osobowy passat. Jak się okazało jego kierowca był pijany - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Swój samochód unieruchomił dokładnie w momencie, w którym z obu kierunków nadjeżdżały pociągi towarowe. Maszyniści na szczęście zdążyli odpowiednio wcześnie zareagować i wyhamować składy kolejowe. Kierowca osobówki jak później tłumaczył się policjantom, nie zdawał sobie sprawy, że jest na przejeździe kolejowym. Zatrzymał samochód,gdyż chciał zawrócić, ale zawieszeniem zahaczył o nierówności.

19-letni mieszkaniec gminy Nowogrodu Bobrzańskiego, Michał O. usłyszał już zarzuty. Mężczyzna na długo straci prawo jazdy, grozi mu również kara pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Powrót na górę strony