Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węże w pociągu

Data publikacji 15.03.2011

Dwa węże znaleźli pracownicy obsługi pociągu relacji Gdynia – Zakopane w przedziale z paczkami kurierskimi. Ponad 3-metrowy gad rozerwał paczkę i wydostał się na zewnątrz. W przesyłce znajdował się również mniejszy wąż. Policjanci ustalają nadawcę paczki oraz stan prawny zwierzęcia na terenie Polski.

Oficer dyżurny iławskiej Policji o godzinie 20.30 został poinformowany przez obsługę pociągu relacji Gdynia – Zakopane o znalezieniu węży w przedziale pociągu. Policjanci ustalili, że w przedziale przewożone były paczki. Z jednej z nich wydostał się 3,5-metrowy wąż. Pracownicy pociągu sprawdzili pakunek i okazało się, że wewnątrz jest jeszcze mniejszy, 1,5-metrowy gad. Oba węże zostały schwytane przez pracownika Schroniska dla Zwierząt w Iławie i policyjnym radiowozem przewiezione do Barczewa, gdzie przekazano je członkowi Towarzystwa Zoologicznego Sekcji Herpetologicznej w Olsztynie, który zaopiekował się zwierzętami.

Adresatem paczki jest mieszkaniec Nowego Sącza. Obecnie policjanci ustalają nadawcę, gatunek zwierząt i ich stan prawny na terenie Polski.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony