Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali i niszczyli groby

Data publikacji 15.03.2011

Dolnośląscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o kradzieże mosiężnych elementów grobów. W jednym z przypadków sprawcy odrąbywali interesujące ich elementy siekierami. Wpadli w ręce funkcjonariuszy w punkcie skupu metali kolorowych.

Ziębiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniach i zniszczeniach wielu grobów na cmentarzu komunalnym. Zniszczeniu uległy elementy mosiężne, takie jak krzyże, napisy czy ozdoby grobów. W jednym z przypadków sprawcy odrąbywali interesujące ich elementy siekierami.

Policjanci analizując zebrane materiały wytypowali i zatrzymali trzy osoby podejrzewane o zniszczenia. Okazali się nimi dwaj 18-latkowie i 16-latek. Młodzi ludzie wpadli w punkcie skupu metali kolorowych, gdzie próbowali sprzedać kolejne elementy z grobów. Wszystkie skradzione przedmioty były zniszczone tak, aby nie można było ich rozpoznać. Nie nadawały się już do ponownego wykorzystania.

16 - latek odpowie za swoje czyny przed sądem dla nieletnich, natomiast dwóm 18 - latkom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony