Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne ćwiczenia na stadionie

Data publikacji 15.03.2011

Dzisiaj w Szczecinie, w związku z rozpoczęciem sezonu piłkarskiego, dla funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie przeprowadzono ćwiczenia na stadionie miejskim. Policjanci ćwiczyli głownie usuwanie agresywnego tłumu ze stadionu, używając do tego m.in. armatki wodnej.

Takie szkolenia odbywają się zawsze przy rozpoczęciu sezonu piłkarskiego. Tym razem scenariusz ćwiczeń zakładał sytuację, w której grupa agresywnych osób wszczęła awanturę w sektorze, a policjanci wkroczyli na płytę boiska. Następnie po oddaniu strzałów z broni gładkolufowej weszli do sektora, przy wsparciu armatki wodnej, wypchnęli znajdujący się tam tłum. Już na koronie stadionu mundurowi uformowali policyjną tyralierę i wypychali agresywną grupę ze stadionu.

Wcześniej przeprowadzano również ćwiczenia, które polegały m.in. na współdziałaniu ze służbami ochrony, ewakuacji osób znajdujących się na stadionie w stanie zagrożenia np. pożaru. Były również wspólne działania przewodników psów służbowych z jeźdźcami policji konnej.

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony