Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowoczesne motocykle wyjadą na kujawsko-pomorskie drogi

Data publikacji 16.03.2011

Nowoczesne motocykle Honda CBF 1000A wyjadą na kujawsko-pomorskie drogi. Jednoślady mają silniki o pojemności 1000 cm3 i mocy 98 koni mechanicznych. Do setki rozpędzają się w 3,7 sekundy, a ich maksymalna prędkość to 230 kilometrów na godzinę.

Policjanci ruchu drogowego województwa kujawsko-pomorskiego otrzymają 15 nowoczesnych motocykli marki Honda. Wkrótce wyjadą one na drogi, aby czuwać nad bezpieczeństwem kierowców. Jednoślady mają silniki o pojemności 1000 cm3 i mocy 98 koni mechanicznych. Do setki rozpędzają się w 3,7 sekundy, a ich maksymalna prędkość to 230 kilometrów na godzinę. Hondy trafią do jednostek w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Inowrocławiu, Świeciu, Aleksandrowie Kujawskim i Chełmnie.

Nowe pojazdy mogą być używane wszędzie tam, gdzie panuje duży ruch oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie szybko dojechać. Patrole motocyklowe mogą również sprawnie nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne zadania, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach.

Zakup sprzętu jest częścią realizowanego projektu unijnego pn. „Doposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju”. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania programu Infrastruktura i Środowisko.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.85 MB)

Powrót na górę strony