Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleźli zaginioną kobietę

Data publikacji 16.03.2011

Policyjny pies nie zawiódł. Kolejna udana akcja w Międzyrzeczu. Tym razem sprawnie przeprowadzone działania pozwoliły odnaleźć zaginioną kobietę.

W ostatni poniedziałek, około godz. 20, dyżurny KPP w Międzyrzeczu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 70-letniej kobiety, mieszkanki okolic Szarcza, chorującej na zaniki pamięci. Mąż zaginionej poinformował, że wyszła z domu dwie godziny wcześniej. Kobieta poszła do lasu, na spacer z psem. Kiedy do domu wrócił jedynie czworonóg, zaniepokojeni domownicy postanowili rozpocząć poszukiwania.

Rodzina powiadomiła policję. Na miejsce natychmiast skierowany został przewodnik z psem tropiącym i dodatkowe patrole policjantów z Międzyrzecza, Skwierzyny i Trzciela. Powiadomiono również dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie. O godzinie 21.30 przewodnik psa tropiącego poinformował dyżurnego o odnalezieniu kobiety w kompleksie leśnym między Szarczem a Lubikowem.

Nie jest to jedyny w ostatnim okresie przykład udanej akcji poszukiwawczej z międzyrzeckiego powiatu. Podobne zdarzenie miało miejsce na początku lutego. Wówczas po dwóch godzinach od chwili zgłoszenia odnaleziono zaginionego 83-letniego mężczyznę - mieszkańca miejscowości Brójce. Zaginiony wyszedł z domu ubrany jedynie w szlafrok i pantofle. W akcji udział wzięło ponad 50 osób. Policjantów wspomagali leśnicy i strażacy. I w tym przypadku pomocny okazał się czujny nos policyjnego psa tropiącego, który doprowadził mundurowych do zaginionego mężczyzny. Akcja okazała się skuteczna. Życie zaginionego człowieka uratowano.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony