Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał pacjentów – wpadł w ręce policji

Data publikacji 16.03.2011

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, w związku z podejrzeniem o kradzieże w jednej z placówek medycznych. Sprawca okradał pacjentów zabierając im telefony komórkowe, dokumenty i pieniądze. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu co najmniej pięć tego typu przestępstw, podejrzewają jednak, że może być ich dużo więcej.

Jak ustalili policjanci zajmujący się wyjaśnieniem tej sprawy, sprawca działał na terenie jednej z jeleniogórskich placówek medycznych. Jego łupem padały przede wszystkim telefony komórkowe, dokumenty i pieniądze pozostawione przez pacjentów. Podejrzany, którym okazał się 30 – letni mieszkaniec Warszawy, wpadł w ręce funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w mieszkaniu, które wynajmował.

Do tej pory funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu co najmniej pięć tego typu przestępstw. Z ich podejrzeń wynika jednak, że mężczyzna może mieć na koncie więcej takich kradzieży. Wcześniej był już notowany w policyjnych rejestrach również za kradzieże.

Funkcjonariusze ustalają m.in. pokrzywdzonych oraz poniesione przez nich straty.

30-latek trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony