Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13 zarzutów za kradzieże i włamania

Data publikacji 17.03.2011

Stołeczni policjanci zatrzymali 21-letniego Sebastiana S. podejrzanego o dokonanie około 50 kradzieży z włamaniem do mieszkań. To kontynuacja wcześniejszych zatrzymań grupy przestępczej specjalizującej się w kradzieżach z włamaniem do mieszkań na terenie Warszawy i okolic. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa włamywaczy, którą zatrzymali policjanci działała na terenie Warszawy i okolic oraz województwa mazowieckiego od około roku. Do lokali sprawcy dostawali się pod nieobecność domowników. Włamywali się przede wszystkim do mieszkań znajdujących się na parterze i pierwszym piętrze poprzez drzwi balkonowe. Kradli głównie biżuterię, sprzęt RTV i telefony.

W lutym tego roku kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży 21-letniego Igora O. i 22-letniego Roberta C. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany, wobec drugiego zastosowano policyjny dozór. W wyniku policyjnych ustaleń kryminalni dotarli do kolejnego włamywacza. Wczoraj zatrzymali 21-letniego Sebastiana S. podejrzanego o dokonywanie kradzieży z włamaniem do mieszkań i kradzieży mieszkaniowych. Ponadto 21-latek był poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Policjanci odzyskali też część skradzionych przedmiotów, biżuterię, telewizor i telefony.

21-latek jest już znany policji, wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Tym razem Sebastian S. usłyszał 13 zarzutów. Trwają czynności zmierzające do przedstawienia mu kolejnych zarzutów. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni policjanci apelują do osób, które rozpoznają skradzione przedmioty umieszczone na zdjęciach, by zgłaszały się do wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, lub kontaktowały się telefonicznie pod nr tel.: 22 6037720

(KSP/js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.69 MB)

Powrót na górę strony