Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziuple samochodowe zlikwidowane

Data publikacji 17.03.2011

Konińscy policjanci ustalili miejsca, w których składowano części kradzionych aut. Zatrzymano mężczyznę wynajmującego garaże. Zabezpieczono części samochodowe, pochodzące w większości z kradzieży pojazdów. Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty paserstwa.

Policjanci, po tym jak zatrzymali mężczyznę przewożącego busem  kradzione podzespoły samochodowe, ujawnili różne miejsca, w których składował on części aut. Przeszukali wynajmowane przez niego garaże na terenie Konina oraz cały przyległy teren jego posesji - znaleziono tam części karoseryjne i mechaniczne skradzionego w zeszłym roku roku peugeota 607 i skradzionego na terenie Warszawy bmw. Ponadto policjanci zabezpieczyli kilkanaście silników samochodowych, komputery pokładowe i inne podzespoły. Zabezpieczone części zabezpieczono do badań mechanoskopijnych, które wykażą, z jakich pojazdów pochodziły znalezione elementy.

Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie okoliczności przestępczego procederu. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty paserstwa, tj. ukrywania części samochodów pochodzących z kradzieży, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony