Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana oszustka

Data publikacji 17.03.2011

Częstochowscy policjanci zatrzymali 30-letnią kobietę, która oszukiwała za pośrednictwem internetu. Oszustka na portalu internetowym Allegro wystawiała do sprzedaży kody doładowujące do telefonów, jednakże kupujący nigdy ich nie otrzymali. W ten sposób zostało oszukanych 280 osób z całej Polski. Za popełnione czyny grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych rozwikłali sprawę oszustw internetowych. 30-letnia częstochowianka, działając od maja do lipca 2010 roku, oferowała do sprzedaży na aukcjach internetowych na portalu Allegro kody doładowujące konta telefonów prepaid. Kupujący na wskazane konto wpłacali pieniądze w kwotach od 25 do 200 złotych, jednakże nigdy nie otrzymali kodów doładowujących.

Kobieta oszukała 280 osób na kilkanaście tysięcy złotych. Zatrzymanie częstochowianki oraz ustalenie tak dużej liczby osób pokrzywdzonych jej działalnością było możliwe dzięki współpracy policji z pracownikami działu bezpieczeństwa serwisu Allegro.

Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony