Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

40 kradzieży i włamań na terenie powiatu

Data publikacji 17.03.2011

Czterej mieszkańcy gminy Czarne trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali ich w związku z kilkudziesięcioma kradzieżami i włamaniami na terenie powiatu człuchowskiego. Mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Człuchowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 21-25 lat, którzy dokonali kilkudziesięciu włamań i kradzieży.

Śledczy pracujący nad sprawami ustalili, że w latach 2007-2011 mężczyźni popełnili 40 przestępstw kradzieży i włamań na terenie powiatu człuchowskiego. Mężczyźni kradli pustaki, okna, blachodachówkę, kaloryfery, balustrady, a także metalowe elementy płotów z budowy. Włamywali się do pomieszczeń gospodarczych, domów jednorodzinnych i garaży. Kradli radia i anteny samochodowe, akumulatory, elektronarzędzia. Ich łupem padły również ciągnik do koszenia trawy, drewniany zestaw ogrodowy i betoniarki.

Swój łup przechowywali na terenie posesji jednego z mężczyzn. Policjanci odnaleźli skradzione rzeczy w stodole. Odzyskane mienie przewożono do komendy w Człuchowie czterema samochodami ciężarowymi.

Policjanci ustalili również, że skradziony towar mężczyźni przewozili swoimi samochodami, do których paliwo kradli z samochodów zaparkowanych na różnych stacjach paliw na terenie powiatu. Z paliwa okradali również swoich pracodawców, spuszczając je z maszyn znajdujących się na terenie firm, w których byli zatrudnieni.

Funkcjonariusze złożą wniosek do prokuratora o zastosowanie wobec wszystkich mężczyzn dozoru policyjnego.

Mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie. Odpowiedzą za włamania i kradzieże. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyjaśniają także okoliczności kilkunastu kradzieży i kradzieży z włamaniem do zbiorników samochodów ciężarowych, które miały miejsce na stacjach paliw na terenie powiatu człuchowskiego. Prawdopodobnie ci sami mężczyźni brali udział w tych przestępstwach.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony