Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę przestępczą

Data publikacji 17.03.2011

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn podejrzanych o udział w grupie przestępczej, mającej na swoim koncie brutalny rozbój, ale także m.in. włamania, kradzieże oraz przestępstwa narkotykowe. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

15 marca br., z samego rana, boguszowscy policjanci weszli do mieszkań sześciu członków grupy przestępczej, działającej na terenie m.in. Boguszowa Gorc. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 21 do 37 lat. Zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem o brutalny napad na 29 - latka. Podczas napadu bandyci użyli niebezpiecznych narzędzi. Swojej ofierze ukradli dowód osobisty i ponad 450 złotych. Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony w stanie ciężkim do jednego z wałbrzyskich szpitali.

Policjanci zajmujący się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie dużo więcej przestępstw, m.in. kradzieży, włamań i przestępstw narkotykowych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze ustalają szczegóły tych zdarzeń. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, że za rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 15 lat.

(KMP w Wałbrzychu / ms)

Powrót na górę strony