Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęci sprawcy napadu na kantor

Data publikacji 17.03.2011

Śląscy policjanci, współpracując ze stróżami prawa z Radomia, zatrzymali 3 sprawców napadu na przygraniczny kantor wymiany walut w Chałupkach. Do napadu doszło w grudniu ubiegłego roku. Sprawcy - zamaskowani kapturami, czapkami i szalikami - obezwładnili i zastraszyli obsługę gazem łzawiącym i bronią. Podejrzanym grozi do 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach i KPP w Raciborzu, współpracując z kryminalnymi z Radomia, zatrzymali w tym mieście 3 mężczyzn: dwóch mieszkańców Radomia w wieku 35 lat oraz 24-letniego obywatela Czeczenii. Ze względu na podejrzenie, że sprawcy mogą mieć przy sobie broń palną, w akcji pomagali śląscy i mazowieccy antyterroryści.

Do napadu doszło w grudniu ubiegłego roku w miejscowości Chałupki, położonej na granicy polsko-czeskiej. Sprawcy - zamaskowani kapturami, czapkami i szalikami - obezwładnili i zastraszyli obsługę kantoru wymiany walut gazem łzawiącym i bronią, po czym skradli znaczną ilość pieniędzy.

Wszystkich zatrzymanych przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Dzisiaj o dalszym losie podejrzanych zdecyduje prokurator i sąd.

Za napad z użyciem niebezpiecznych narzędzi grozi im nawet 15 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony