Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pościgu zatrzymano złodzieja samochodu

Data publikacji 17.03.2011

Wrocławscy policjanci po pościgu zatrzymali złodzieja samochodu. Sprawca w trakcie jazdy wyskoczył z jadącego auta i uciekał pieszo. Szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, na terenie pól w okolicach ul. Lipskiej, zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież samochodu.

Policjanci ok. godz. 2.30 na moście Milenijnym podjęli pościg za samochodem marki Volkswagen Transporter T-4, koloru biało-niebieskiego. Kierowca, pomimo dawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W okolicach nieużytków rolnych przy ulicy Lipskiej kierowca wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Pojazd po porzuceniu przejechał jeszcze około 50 metrów, wjeżdżając w pole. Policjanci po krótkim pieszym pościgu zatrzymali uciekiniera. Ustalono, że autem kierował 34-letni mężczyzna. Po dokładnych sprawdzeniach okazało się, że był poszukiwany przez sąd celem osadzenia oraz miał orzeczony zakaz sądowy kierowania pojazdami do 2014 roku.

Po sprawdzeniu okazało się też, że samochód został skradziony we Wrocławiu. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KMP we Wrocławiu / m)
 

Powrót na górę strony