Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W środę (22.06.2005) w sali konferencyjnej hotelu Mieszko w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się oficjalne zakończenie wdrażania jednej z największych inwestycji.

W środę (22.06.2005) w sali konferencyjnej hotelu Mieszko odbyło się oficjalne zakończenie wdrażania jednej z największych inwestycji, jakie w ostatnich latach realizowane były w polskiej Policji przy wykorzystaniu środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Program pod nazwą: "Zwiększenie efektywności pracy policji woj. lubuskiego w wymiarze transgranicznym" realizowano przy współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków programu Phare CBC 2002. Podsumowanie wdrażania tego programu było również okazją do zaprezentowania jego możliwości.
Pieniądze wykorzystano na budowę od podstaw nowoczesnego, cyfrowego systemu teleinformatycznego oraz zakup kilkudziesięciu samochodów dla służb ruchu drogowego, prewencji oraz pionów kryminalnego i konwojowego.
Sprawiło to, że policjanci mają do dyspozycji szybki, łatwy i bezpieczny dostęp do wszelkich potrzebnych im danych i jeden z najnowocześniejszych systemów komunikowania się, a do tego znacznie lepszy tabor samochodowy niż wcześniej.

Dzięki tej inwestycji wyposażenie lubuskiej policji bardzo zbliżyło się do standardów w policjach krajów zachodniej Europy. W niektórych dziedzinach, np. w łączności, dysponujemy nawet lepszym sprzętem niż nasi koledzy zza zachodniej granicy. Nowoczesny sprzęt to łatwiejsza, ale i sprawniejsza, szybsza praca policji, która przecież ma służyć społeczeństwu i chronić je przed wszelkimi zagrożeniami.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych regionu lubuskiego, szefowie polskiej i niemieckiej policji, przedstawiciele firm, które realizowały ten projekt oraz wielu innych gości.

Powrót na górę strony