Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust internetowy w rękach opolskich policjantów

Data publikacji 18.03.2011

Policjanci z Opola zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa za pośrednictwem internetowego portalu aukcyjnego. Funkcjonariusze szacują, że 42-letni opolanin, który oferował do sprzedaży aparaty fotograficzne i przyprawy, których nie posiadał, mógł oszukać około 200 osób z całego kraju, powodując straty wynoszące około 100 000 zł. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się walką z przestępstwami gospodarczymi z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu uzyskali informację o oszuście, który za pośrednictwem jednego z największych portali aukcyjnych oferuje do sprzedaży aparaty fotograficzne i przyprawy. Mężczyzna pobierał zaliczki, jednak zainteresowani zamówionego towaru nigdy nie otrzymali.

Prowadzone przez policjantów działania, przy współpracy z pracownikami działu bezpieczeństwa portalu Allegro, pozwoliły na zebranie materiału dowodowego dającego podstawę do zatrzymania 42-letniego Przemysława K. Mężczyzna był już wcześniej karany za oszustwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna prowadził swoją działalność od 2010 roku. Do założenia konta na portalu aukcyjnym wykorzystał dane osobowe swojej znajomej. Prowadzący sprawę policjanci szacują, że na terenie całego kraju zostało przez niego oszukanych 200 osób, a straty powstałe z tytułu jego działalności sięgają 100 000 zł.

Przemysławowi K. przedstawiono już 32 zarzuty oszustw. Realizujący tę sprawę policjanci wnioskowali o tymczasowe aresztowanie 42-latka. Decyzją prokuratury mężczyzna będzie podpisywał listę osób dozorowanych.

(KWP w Opolu / mw)

Zatrzymano podejrzanych o oszustwa na Allegro >>

Powrót na górę strony