Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice: Zabójca 24-letniej kobiety zatrzymany

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo 24-letniej kobiety. Zwłoki ofiary znaleziono późnym popołudniem 11 stycznia br., w pobliżu kompleksu leśnego w Zabrzu-Maciejowie. Natychmiast ruszyły czynności, które najpierw doprowadziły policjantów do ustalenia tożsamości ofiary, a następnie do jej zabójcy.


Funkcjonariuszom w prowadzonym śledztwie udało się odtworzyć ostatnie chwile życia ofiary. 11stycznia około 17.30 młoda kobieta wsiadła na przystanku przy ul. Goethego do minibusu, jadącego w kierunku miejscowego centrum handlowego. Była jego jedyną pasażerką. W pewnym momencie kierujący busem zjechał z trasy w ul. Kaszubską, prowadzącą w stronę lasu. Tam doszło do tragedii. Kierowca zadał kobiecie wiele ciosów nożem, a następnie jej zwłoki wyrzucił na pobocze drogi. Po zatarciu śladów przestępstwa w pojeździe, sprawca wrócił do swojej pracy.

Funkcjonariusze zatrzymali zabójcę na przystanku, gdy oczekiwał w busie na pasażerów. Zabezpieczony Ford Transit poddany zostanie teraz dokładnym oględzinom. Policjanci znaleźli także nóż, którym zatrzymany najprawdopodobniej pozbawił życia swoją ofiarę. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem może mu grozić kara nawet dożywotniego więzienia.
Powrót na górę strony