Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni występ „Kermita” i innych

Data publikacji 22.03.2011

Przemycali duże ilości narkotyków z Holandii i Litwy. Śledczy z wydziału kryminalnego KSP i prokuratury okręgowej przedstawili zarzuty kolejnym 8 osobom związanym ze zorganizowaną grupą przestępczą wywodzącą się z tzw. pruszkowskiego odłamu Żoliborza. Wśród zatrzymanych są m.in.: „Ślepy”, „Kermit”, „Rudy” i „Księciu”. Dotychczas w tej sprawie zatrzymano już 19 osób, z czego 16 zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa jest rozwojowa.

Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadło kilka kolejnych osób z tzw. pruszkowskiego odłamu Żoliborza. Jak ustalili policjanci, członkowie grupy przemycali z Litwy i Holandii duże ilości narkotyków i wprowadzali je do obrotu. Grupa działała od grudnia 2008 roku. Z zebranych materiałów wynika, że zatrzymani przez ostatnie 2 lata wprowadzili na rynek ponad 4 kilogramy kokainy i 10 kilogramów marihuany. Funkcjonariusze szacują, że korzyści, jakie mogli osiągnąć zatrzymani wprowadzając do obrotu narkotyki, mogły wynieść ponad kilka tysięcy złotych.

30-letni Robert Z. ps. „ Ślepy” , 54-letni Andrzej D. ps. „Księciu”, 43-letni Dariusz P., 25-letni Mirosław K., 33-letni Maciej H. ps. „ Rudy”, 37-letni Maciej Z., i 44-letni Robert K. ps. „Kermit” zostali zatrzymani na terenie Warszawy i trafili do policyjnego aresztu. Ósmego, Artura D., przywieziono z zakładu karnego. Wszyscy usłyszeli zarzut wprowadzania do obrotu środków odurzających w postaci kokainy i marihuany. Części z nich prokuratura postawiła dodatkowo zarzut ich przemytu z Litwy i Holandii. „Kermit” odpowie dodatkowo za dwa napady na TIR-y z bronią w ręku. Sąd zdecyduje dziś o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych.

Dotychczas w tej sprawie policjanci zatrzymali 19 osób. 16 z nich zostało już tymczasowo aresztowanych, a wobec 3 sąd zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Wszystkim grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Ostatnia realizacja to kolejny element realizowanej przez funkcjonariuszy strategii mającej na celu walkę z przestępczością narkotykową. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.04 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja