Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek kilkukrotnie ugodził kolegę nożem

W niespełna godzinę po zdarzeniu kętrzyńscy policjanci zatrzymali 15-letniego Patryka N., który ugodził nożem swojego 18-letniego kolegę. Nastolatkowie spotkali się na drodze polnej wiodącej do miejscowości Trzy Lipy. W pewnym momencie doszło między nimi do sprzeczki. 15-latek chwycił za nóż raniąc swojego kolegę pięciokrotnie w brzuch i klatkę piersiową. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Nieletni został przewieziony do olsztyńskiej Policyjnej Izby Dziecka. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj ok. 18.50 oficer dyżurny kętrzyńskiej Policji został poinformowany przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o tym, że w jednym z mieszkań w miejscowości Trzy Lipy przebywa mężczyzna, który został ugodzony nożem. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci. Na miejscu funkcjonariusze zastali ciężko rannego 18-latka. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała zagrażającymi życiu został natychmiast przewieziony do szpitala. Policjanci ustalili, że nożem miał ugodzić 18-latka jego o 3 lata młodszy kolega. Jak wynika ze wstępnych relacji, nastolatkowie spotkali się na polnej drodze wiodącej do miejscowości Trzy Lipy. W pewnym momencie między znajomymi doszło do sprzeczki. 15-latek chwycił za nóż raniąc swojego kolegę pięciokrotnie w okolice brzucha i klatki piersiowej. Pokrzywdzony zdołał dojść do miejscowości Trzy Lipy i poprosić jednego z mieszkańców o pomoc.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia ustalili i w miejscu zamieszkania zatrzymali 15-letniego Patryka N. Nieletni jest dobrze znany kętrzyńskim policjantom za liczne kradzieże i ucieczki z domu. Wczoraj chłopak został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Olsztynie.

Policjanci ustalają dokładny przebieg zdarzenia oraz motywy, jakimi kierował się nieletni.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

(KWP Olsztyn / kl)

Powrót na górę strony