Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne materiały wybuchowe

Data publikacji 24.03.2011

Policjanci z Pragi Północ przeprowadzili wspólnie z inspektorami Inspekcji Handlowej kontrolę punktu sprzedaży artykułów pirotechnicznych. Zabezpieczone w trakcie tej kontroli silniki rakietowe, petardy, świece dymne, ładunki czterocalowe i inne - łącznie 332 sztuki - zostały zniszczone.

Kilka dni temu policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przeprowadzili wspólnie z inspektorami Inspekcji Handlowej kontrolę punktu sprzedaży artykułów pirotechnicznych. Posiadali informację, że właściciel firmy sprzedaje niebezpieczne materiały wybuchowe bez stosownej koncesji. Na miejsce przyjechał z nimi również biegły z zakresu materiałów wybuchowych.

W wyniku kontroli policjanci odkryli silniki rakietowe, co do których zaistniało podejrzenie, że mogą zawierać nitroglicerynę. Natychmiast powiadomili o odkryciu policjantów ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Ci w toku dalszego przeszukania znaleźli petardy, świece dymne, ładunki czterocalowe i inne, łącznie 332 sztuki oraz 700 metrów lontu.

Niebezpieczne materiały zostały przetransportowane w asyście pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policjantów ruchu drogowego do jednej z podwarszawskich miejscowości. Tam zostały zdetonowane. Wcześniej z zabezpieczonych materiałów technik z północnopraskiej komendy pobrał materiał do badań, który został przekazany biegłemu z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. Od ich wyników będą zależały ewentualne zarzuty dla 43-letniego przedsiębiorcy z Pragi Północ.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony