Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Paserzy w rękach stołecznej „samochodówki”

Data publikacji 24.03.2011

W wyniku realizacji sprawy dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami i paserstwem samochodów, w ręce policjantów ze stołecznej „samochodówki” wpadły dwie kolejne osoby. Obydwoje podejrzani są o paserstwo, 39-letni Zbigniew S. - mercedesa vito, 27-letnia Mariola W. - motocykla aprilia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Dotychczas w tej sprawie aresztowano 10 osób, którym przedstawiono 71 zarzutów.

Wczoraj policjanci ze stołecznej „samochodówki” zatrzymali kolejne osoby należące do grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami i paserstwem samochodów, działającej na terenie Warszawy i okolic. Dotychczas w tej sprawie tymczasowo aresztowano 10 osób, którym przedstawiono 71 zarzutów, między innymi za kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży samochodów i paserstwa.

Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadli 39-letni Zbigniew S. i 27-letnia Mariola W. Działający w grupie przestępczej Zbigniew S. został zatrzymany wczoraj w Ustce. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa samochodu mercedesa vito. Jest on znany policji z tego typu przestępstw, działał też w innej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów. Natomiast Mariola W. wpadła w swoim mieszkaniu w Warszawie. W chwili zatrzymania była kompletnie zaskoczona.

Kobieta i mężczyzna po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów zostali zwolnieni. Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są dalsze zatrzymania.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja