Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani do sprawy postrzelenia maszynisty

Data publikacji 24.03.2011

24 i 38-latka podejrzewanych o postrzelenie 50–letniego maszynisty zatrzymali policjanci z Terespola. Ołowiany śrut przebił policzek mężczyzny i uszkodził jego ząb. Przesłuchanie da odpowiedź, który z zatrzymanych oddał strzał. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach przedpołudniowych w Małaszewiczach. 50-letni maszynista został raniony w momencie, kiedy wjeżdżał lokomotywą do parowozowni. Wystrzelony śrut przebił jego prawy policzek i uszkodził ząb. Jak ustalili policjanci strzał padł z bloku mieszkalnego znajdującego się naprzeciwko parowozowni.

Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn w wieku 24 i 38 lat. Obaj są mieszkańcami gminy Terespol. Śledczy zabezpieczyli też wiatrówkę i śrut, z którego strzelano. Policjanci ustalają, który z zatrzymanych oddał feralny strzał.

Sprawcy za narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony