Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzione srebro i papierosy bez akcyzy

Data publikacji 24.03.2011

Radomscy policjanci odzyskali prawie dwa kilogramy skradzionej srebrnej biżuterii. W czasie przeszukania mieszkania znaleźli też tysiące papierosów bez akcyzy.

W nocy z 26 na 27 lutego nieznani sprawcy włamali się jednego ze sklepów na terenie placu dworcowego przy ul. Prażmowskiego w Radomiu. Skradziono srebrną biżuterię wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci z KP 1 w Radomiu oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu po trzech dniach zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali sprzedawać skradzione srebra. Mężczyźni przyznali się do kradzieży z włamaniem.

W środę policjanci z "jedynki" wpadli na trop skradzionej biżuterii i przeszukali mieszkanie przy ul. Wolanowskiej, gdzie odnaleźli blisko 2 kilogramy srebrnej biżuterii. Biżuterię pochodzącą z przestępstwa kupowała mieszkanka Radomia po 5 złotych za sztukę. Kobieta handlowała także papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W mieszkaniu 52-latki ujawniono blisko 15 tys. sztuk papierosów, około 50 kilogramów tytoniu w workach i 16 litrów alkoholu, a także wiatrówkę i znaczną sumę pieniędzy. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie.


(KWP Radom / kl)

Powrót na górę strony