Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na taksówkarza

Data publikacji 24.03.2011

Bielscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Zamaskowani mężczyźni napadli na 30-letniego taksówkarza. Przyłożyli do głowy kierowcy przedmiot przypominający broń, związali go, a następnie okradli. Za rozbój z bronią w ręku grozi im kara do 12 lat więzienia.

Wczorajszej nocy około 1.30, mężczyzna zamówił telefonicznie kurs na ul. Kaskadową w Wapienicy. Gdy taksówkarz przyjechał na miejsce, do jego volkswagena wsiadło dwóch młodych mężczyzn. Kiedy kierowca odwrócił się, by zapytać dokąd jechać, napastnicy mieli już na głowach kominiarki. Jeden z nich przyłożył taksówkarzowi do głowy przedmiot przypominający broń. Następnie związali kierowcę, wyprowadzili z pojazdu i położyli na ziemi. Ukradli laptopa, telefon komórkowy oraz 350 złotych. Kiedy kierowcy udało się oswobodzić, skontaktował się z dyspozytorką swojej korporacji. Na miejsce wezwano policyjne patrole, które rozpoczęły poszukiwania mężczyzn.

Kryminalni już po kilku godzinach ustalili i zatrzymali podejrzanych. W ich mieszkaniach i samochodach śledczy odnaleźli dwa pistolety pneumatyczne z magazynkami, kominiarki i rękawice. Odzyskano też skradzione mienie. Dzisiaj zatrzymani usłyszą zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd. Za napad z bronią w ręku grozi im do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony