Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wyłudzić kredyt gotówkowy w wysokości pół miliona złotych

Data publikacji 25.03.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia kredytu w wysokości pół miliona złotych. Sprawcy w tym celu w jednym z banków przedstawili sfałszowane dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat

Funkcjonariusze z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia kredytu gotówkowego w kwocie 500.000 złotych. Do zatrzymania doszło w jednym z wrocławskich banków. Jak ustalili policjanci, dwaj mieszkańcy Wrocławia, w wieku 32 i 46 lat, przedstawili sfałszowane dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach, na podstawie których zamierzali otrzymać kredyt gotówkowy. Młodszy z mężczyzn przedstawiał się jako prezes dobrze prosperującej spółki, który osiąga wysokie dochody. Starszy natomiast w tej spółce miał być zatrudniony jako specjalista i być jednocześnie poręczycielem tego kredytu. W rzeczywistości jednak „prezes” ma jedynie zarejestrowaną działalność gospodarczą, nie przynoszącą dochodów, a „specjalista spółki” nigdzie nie pracuje.

Ponadto policjanci ustalili, że 32-letni wrocławianin w ubiegłym roku, w podobny sposób wyłudził kredyt w kwocie 200.000 zł. Sprawca posługiwał się wtedy podrobionym zeznaniem podatkowym dotyczącym osiąganych dochodów.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP Wrocław / kl)
 

Powrót na górę strony