Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice: Zabezpieczone narkotyki nie trafią do klubów i dyskotek

Policjanci częstochowskiego Centralnego Biura Śledczego w wyniku działań prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Częstochowa - Północ, zatrzymali osiem osób w wieku od 23 do 33 lat, które zajmowały się handlem znaczną ilością narkotyków w częstochowskich klubach i dyskotekach.

 Przy zatrzymanych zabezpieczono 800 gramów (8000 działek dilerskich) amfetaminy, 550 tabletek ekstazy, profesjonalną wagę elektroniczną oraz opakowania i przyrządy do konfekcjonowania narkotyków. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na 22 tysiące złotych. Jak wynika z zebranego materiału, grupa funkcjonowała na częstochowskim "rynku narkotykowym" od połowy 2005 roku. W tym czasie dilerzy mogli wprowadzić do obrotu co najmniej kilka kilogramów amfetaminy i marihuany oraz kilka tysięcy tabletek ekstazy. Zatrzymani to mieszkańcy Częstochowy i okolic.

W stosunku do sześciu zatrzymanych na wniosek ww. Prokuratury Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Na poczet przyszłych kar i grzywien u zatrzymanych policjanci tymczasowo zajęli mienie ruchome łącznej wartości ok. 20 tys. złotych. Sprawa ta ma charakter rozwojowy, planowane są kolejne zatrzymania.

Powrót na górę strony