Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał bmw skradzionym we Francji

Data publikacji 25.03.2011

Policjanci ze Szczytna zatrzymali 20-letniego obywatela Litwy. Mężczyzna kierował bmw skradzionym dzień wcześniej we Francji. Kierowca został zatrzymany, a bmw zabezpieczone na policyjnym parkingu. Śledczy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Wczoraj około godziny 23.40 oficer dyżurny policjantów ze Szczytna otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki Dźwierzut, że do drzwi kościoła puka nieznany jej mężczyzna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Na parkingu przed kościołem zobaczyli zaparkowane bmw na francuskich numerach rejestracyjnych. W aucie za kierownicą siedział mężczyzna, którym okazał się 20-letni obywatel Litwy. Funkcjonariusze sprawdzili auto w Systemie Informacyjnym Schengen. Okazało się, że dzień wcześniej samochód został skradziony we Francji. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a bmw zostało odholowane na parking komendy.

Teraz śledczy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Sprawdzają, w jakich okolicznościach doszło do kradzieży auta i jaki był cel podróży obywatela Litwy.

Przypomnijmy, że w nocy z 16 na 17 marca br. wywiadowcy i patrole prewencji z Ostródy zatrzymały czterech obywateli Litwy, którzy jechali w konwoju składającym się z trzech aut. Dwa z nich kilkanaście godzin wcześniej zostały skradzione na terenie Niemiec. Natomiast rolą jadących kolejnym fordem mężczyzn było prowadzenie poszukiwanych na terenie Unii Europejskiej samochodów i ewentualne ostrzeganie o obecności Policji. Mimo ucieczki, ukrycia się w lesie, wszyscy podróżujący autami Litwini zostali zatrzymani. Jak się okazało po sprawdzeniu w SIS, wśród podejrzanych byli między innymi karani za kradzieże samochodów oraz mający związek z usiłowaniem zabójstwa. Dodatkowo dwóch podejrzanych było znanych także policjantom z Warmii i Mazur. Pół roku wcześniej, kiedy jechali skradzionym w Niemczech audi, wpadli w Mrągowie. Wtedy usłyszeli zarzuty, byli tymczasowo aresztowani i w konsekwencji skazani.

Tym razem zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa i trafili do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony