Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich

Data publikacji 25.03.2011

Policjanci ze Zgorzelca rozbili grupę zajmującą się uprawą konopi indyjskich i rozprowadzaniem marihuany. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, a w budynku gospodarczym ujawnili plantację konopi indyjskich - zabezpieczyli ponad 550 krzewów roślin. Za uprawę i rozprowadzanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wspólnie z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą zajmującą się uprawą oraz rozprowadzaniem marihuany. Policjanci w tej sprawie zatrzymali trzy osoby: 41-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, 39-letniego obywatela Czech oraz 27-letniego obywatela Wietnamu. Funkcjonariusze na terenie posesji należącej do obywatela Polski, na strychu budynku gospodarczego ujawnili plantację konopi indyjskich. W kilku pomieszczeniach na poddaszu znajdowało się ponad 550 krzaków w różnych fazach wzrostu. Funkcjonariusze znaleźli również reklamówkę z suszem roślinnym oraz pozostałości po wcześniejszych uprawach marihuany. Pomieszczenia były wyposażone w specjalne urządzenia służące do naświetlania, ogrzewania i wentylowania.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Wobec obywatela Czech oraz Wietnamu prokurator podjął decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Za uprawę i rozprowadzanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.51 MB)

Powrót na górę strony